آخرین مطالب

برچسب ها

خدمات درمانی

بهترین متخصص ارتودنسی دندان در کرج کیست ؟

نویسنده : علی 04 اردیبهشت 1403 159 بازدید 1 نظر

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج کیست ؟

امروز در این مقاله می خواهیم درباره بهترین متخصص ارتودنسی در کرج صحبت کنیم خیلی از ما انسان ها همیشه به دنبال بهترین ها و برترین ها هستیم به خصوص در زمینه دندانپزشکی که نیازمند یک مهارت و علم ودانش بزرگی می باشد . همه ما دوست داریم که دندان های مرتب و منظمی را داشته باشیم تا با لبخند زدن ظاهری زیبا و جذابی را داشته باشیم .

اما گاهی اوقات بنا به دلایلی دندان های نامرتب و نا منظمی را داریم که امروز برای حل این موضوع به شما راهکار ها و پیشنهاداتی داده می شود تا بدانید که چطور می توانید از شر این مشکل بزرگ یعنی ناهماهنگی دندان ها و نا منظم بودن آن ها در امان باشید .

تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

قبل از هر چیزی باید بدانید که شما می توانید برای حل این مشکل به یک کلینیک دندانپزشکی معتبر در شهر خود مراجعه کنید و از آن ها درباره این مشکل کمک بخواهید .

نام این مشکل یعنی ناهنجاری های فکی و نامنظم بودن دندان ها را درمان ارتودنسی می نامند که یک علم و دانشی مهم و کاربردی در حوزه دندانپزشکی می باشد .

ارتودنسی دندان چه می باشد ؟ چه کاربردی دارد ؟

دندان ، دندانپزشکی شبانه روزی، متخصص ارتودنسی در کرج ، متخصص ارتودنسی ، دندانپزشکی در کرج

ارتودنسی دندان یک شاخه ای از دندانپزشکی است که با قرارگیری نامناسب دندان ها سر و کار دارد .

به صورت عامیانه اگر بخواهیم توضیح دهیم باید بگوییم که درمان ارتودنسی دندان به معنی رفع ناهنجاری های فکی و درمان نامنظم بودن دندان ها می باشد که کاربرد آن برای بهتر جویدن غذا و ظاهری زیبا تر و جذاب تر می باشد و جنبه درمانی آن بیشتر به منظور قرار گیری صحیح دندان ها روی هم و ظاهری درست و صحیح می باشد .

اکثر افرادی که دچار این مشکل هستند در جویدن غذا هم مشکلاتی دارند و نمی توانند به درستی غذای خود را خورد و بخورند که این افراد باید جهت درمان ارتودنسی دندان خود به یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی در محل و نزدیک خود مراجعه کنند .

مزایای ارتودنسی چه می باشد ؟

همانطور که می دانید ارتودنسی یک روش درمانی موثر است که می توان از آن در موارد زیر استفاده کرد :

فاصله بین دندان ها را ببندد

اطمینان حاصل کنید که دندان ها و فک شما به درستی در یک راستا قرار بگیرند

دندان های کج را صاف کنید

بهبود عملکرد دهان ( مانند خوردن یا گفتار )

نیش های نامناسب را اصلاح می کند

ارتودنسی دندان مراحلی را دارد که در ادامه به شما این مراحل را توضیح داده ایم :

مراحل انجام ارتودنسی

دندان ، دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی در کرج ، متخصص ارتودنسی در کرج ف کلینیک تخصصی دندانپزشکی دریا

ابتدا باید دندانپزشک شما دندان های شما را مورد بررسی قرار دهد و اگر دندانپزشک شما به شما گفت که نیاز به ارتودنسی دندان دارید شما را به یک متخصص ارتودنسی خوب معرفی می کند .

برنامه های درمان ارتودنسی معمولا از یک ابزار ارتودنسی تشکیل شده است که می تواند به آرامی دندان های شما را صاف کند . نمونه هایی از ابزار های ارتودنسی عبارتند از : بریس ها ، الاینر ها ، نگهدارنده ها ، هدگیر ها و ..  هستند این ابزار ها نیاز به مراقبت و نگهداری دارند تا نتایج بسیار خوبی را حاصل شود متخصص ارتودنسی شما به شما دستورالعمل هایی را همراه با درمان به شما ارائه می دهد تا بهترین نتیجه را از آن دستورالعمل ها بگیرید .

چرا ممکن است به ارتودنسی نیاز داشته باشید ؟

اکثر افراد فکر می کنن که به ارتودنسی دندان نیاز ندارند درحالی که هنوز به یک دندانپزشک مراجعه نکردند تا دندان های آن ها را مورد بررسی قرار بدهد بسیاری از افراد هستند که این موضوع را جدی نمی گیرند و به آن اهمیتی نمی دهند .

هنگامی که دندان های بالا و پایین شما به هم نمی چسبند به این حالت مال اکلوژن یا بد بایت می گویند مشکلاتی مانند از دست دادن ، کج بودن ، شلوغی دندان یا برون زدگی دندان ها می تواند در ایجاد بایت بد نقش بسیار مهمی داشته باشد

یک دندان نیش بد می تواند جویدن برخی از غذا ها را برای شما سخت بکند و ممکن است باعث فرسودگی برخی از دندان ها شود همچنین می تواند باعث تنش و درد عضلانی شود دندان هایی که بیرون می آیند راحت تر تراشیده یا شکسته می شوند.

رفع یک نیش بد می تواند اعتماد به نفس شما و لبخندی زیبا را به شما هدیه بدهد .

در ادامه به شما برخی از بهترین متخصص های ارتودنسی دندان در کرج را معرفی کرده ایم .

بهترین متخصص ارتودنسی دندان در کرج کیست ؟

افراد زیادی هستند که در زمینه دندانپزشکی و تخصص ارتودنسی دندان فعالیت می کنند و بسیار پر تلاش و کوشش هستند اما ما میخواهیم به شما بهترین متخصص ارتودنسی دندان در کرج را معرفی کنیم .

بهترین متخصص های ارتودنسی دندان در کرج عبارتند از :

دندانپزشکی شبانه روزی ، کلینیک دندانپزشکی ، متخصص ارتودنسی دندان در کرج ، دندانپزشکی در کرچ

 متخصص ارتودنسی در کرج ( دکتر محسن رضایی ) : که موسس و متخصص ارتودنسی در کلینیک دندانپزشکی دریا می باشند با سابقه ای 30 ساله

متخصص ارتودنسی دندان در کرج ( دکتر نهال ذاکری نژاد ) :مسئول فنی کلینیک دندانپزشکی دریا و متخصص ارتودنسی دندان در کرج می باشند با سابقه ای 15 ساله

افراد دیگری هم هستند که جزو بهترین متخصص های ارتودنسی دندان در کرج هستند که آنها را هم به شما معرفی می کنیم عبارتند از : دکتر ستار کبیری _دکتر سیامک همت پور _ دکتر دایان عارف و دکتر فرزین اصلانی

جناب دکتر محسن رضایی با 30 سال سابقه ی کاری در زمینه دندانپزشکی و تخصص ارتودنسی دندان بسیار فعال و پر تلاش هستند و ایشون موسس کلینیک دندانپزشکی دریا در جهانشهر کرج می باشند .

دکتر نهال ذاکری نژاد با سابقه ای 15 ساله در زمینه دندانپزشکی و تخصص ارتودنسی دندان بسیار فعال و پر تلاش هستند ایشون مسئول فنی کلینیک دندانپزشکی دریا می باشند .

انواع ارتودنسی دندان

دندانپزشکی دریا ، دندانپزشکی در کرج ، دندانپزشکی شبانه روزی ، کلینیک دندانپزشکی در کرج ، شبانه روزی ، کرج ، دریا ،

انجام ارتودنسی بعد از بررسی های لازمی که توسط دندانپزشک و متخصص ارتودنسی شما انجام شد متخصص ارتودنسی شما درمان ارتودنسی شما را طبق اختلال دندانی هر فرد انتخاب می کند برای درمان ارتودنسی روش های مختلفی وجود و انواع مختلفی هم دارد که عبارتند از :

1 ثابت : براکت هایی به دندان ها چسبیده اند و با سیم به یکدیگر متصل می شوند و به منظور اصلاح وضعیت دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد .

2 موقت : دستگاه هایی مانند پلاک یا بریس برای اصلاح موقعیت دندان ها در این نوع از ارتودنسی استفاده می شود این دستگاه ها قابلیت حمل را دارند و برای مدت زمان کوتاهی مورد استفاده قرار می گیرند .

3 جراحی : جراحی برای اصلاح مشکلاتی جدی و مشکلات فک بیشتر ضروری می باشد که در این روش وضعیت فک و دندان اصلاح می شود .

بهترین روش های ارتودنسی دندان چه می باشد ؟

دندان ، دندانپزشکی شبانه روزی ، کلینیک دندانپزشکی در کرج ، متخصص ارتودنسی در کرج ، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج

برای انجام بهترین روش ارتودنسی دندان شما نیازمند بهترین دکتر و متخصص ارتودنسی دندان در کرج و یا شهر خود هستید تا با علم و دانش بسیار به شما کمک بکند و مشکل شما را رفع کند .

با انجام معاینات توسط بهترین متخصص ارتودنسی و بررسی تصاویر رادیولوژی مناسب ترین روش ارتودنسی را برای شما بکار می گیرند .

در این بخش می خواهیم به شما بهترین روش ارتودنسی را معرفی کنیم که شامل چند روش می شود که عبارتند از :

ارتودنسی نامرئی : بسیاری از افراد هستند که از ظاهر دندان خود بسیار خجالت زده می شوند و نصب براکت و سیم های ارتودنسی برای آن ها بسیار آزاردهنده می باشد به همین دلیل این روش کاربردی ، به این افراد توصیه می شود .

ارتودنسی با پلاک شفاف ( الاینر) : این روش ارتودنسی یکی دیگر از روش های مهم و جزو روش های دسته ارتودنسی نامرئی قرار می گیرد . که برای بزرگسالان گزینه مناسبی است .

اینویزیلاین ها پلاک های شفافی هستند که به حالت قالب دندان ها درآمده و کم تر کسی متوجه وجود آن روی دندان می شود .

این ارتودنسی متحرک بوده و هر زمان که فرد تمایل داشته باشد می تواند آن را در بیاورد کاربرد این الاینر های ارتودنسبی برای کودکان مناسب نیست و روند درمان را برای آن ها طولانی تر می کند .

    ارتودنسی دیمون : از مدل های دیگر ارتودنسی سنتی می توان به این ارتودنسی یعنی ارتودنسی دیمون اشاره کرد در طراحی ای ارتودنسی از روش هایی استفاده شده است که به ارتودنسی اجازه جابه جایی و لغزش روی سطح دندان را می دهد و فرد نیازی به مراجعه دوباره و مکرر به یک کلینیک دندانپزشکی را ندارد 

درد این نوع از درمان و روش درمانی زیاد نمی باشد و به مرور زمان باعث شکل گیری دندان در جای خود می شود و متاسفانه هزینه این نوع از روش ارتودنسب هزینه ای بسیار بالا می باشد و عده کمی از افراد توانایی پرداخت همچین هزینه ای را دارند . از معایب این درمان ارتودنسی می توان به مرئی بودن براکت ها و سیم روی دندان ها اشاره کرد .

سخن پایانی

متخصص های کلینیک دندانپزشکی دریا :

متخصص ارتودنسی دندان دکتر نهال ذاکری نژاد

متخصص ارتودنسی دندان و موسس کلینیک دریا  جناب دکتر محسن رضایی

متخصص لثه و ایمپلنت دندان دکتر رضا عمید

جراح و دندانپزشک دکتر متین فولادی

کلینیک تخصصی دندانپزشکی دریا به صورت شبانه روزی و 24 ساعته آماده ارائه خدمات به همهشریان عزیز در قلب جهانشهر کرج می باشد انواع خدمات درمانی ، زیبایی و جراحی با بهره گیری از بهترین جراحان و دندانپزشکان و متخصصان را با بهترین کیفیت و متریال ها ارائه خدمات را به شما مراجعه کنندگان عزیز هدیه می دهیم .

دریایی از لبخند ها

مقاله های بیشتر

انواع دندان مصنوعی ژله ای چیست ؟

زخم گوشه لب را چطور درمان کنیم ؟ 

دلایل تعویض کامپوزیت های قدیمی چیست؟

بایت بلاک ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی در جهانشهر چگونه است ؟

بهترین کلینیک دندانپزشکی اطفال در کرج کجاست ؟ 

ارسال دیدگاه :