آخرین مطالب

برچسب ها

مقالات بیشتر

هر چند وقت یکبار باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنیم ؟

نویسنده : علی 15 اسفند 1402 105 بازدید نظر

هر چند وقت یکبار باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرد ؟

امروز در این مقاله به موضوعی می پردازیم که اغلب افراد به آن توجهی ندارند و کم تر کسی به آن توجه می کند البته باید دانست که این کم توجهی می تواند عواقب بد و خطرناکی را برای دندان های شما داشته باشد .

موضوعی که امروز به آن اشاره خواهیم کرد و توضیحی درباره آن به شما خواهیم داد این است که هر چند وقت یکبار باید به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرد و چه فوایدی دارد . تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

چرا باید هر چند وقت یکبار به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنیم ؟

دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی کرج ، کلینیک دندانپزشکی در کرج ، کرج ، شبانه روزی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت نمی دهید این مقاله بیشتر برای شما کاربرد دارد .

همه افراد تا به امروز حداقل 1 بار را به دندانپزشکی مراجعه کرده اند اما یک موضوعی که در اینجا بسیار حائز اهمیت می باشد این است که افراد به چه علت به یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه می کند و علت مراجعه آن چیست

اگر علت های مراجعه کردن برای درمان باشد که باید فورا و سریعا فرد مورد نظر برای درمان خود به یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی در نزدیک محل زندگی خود مراجعه کند اما افرادی هستند که برای دندان های خود ارزش قائل هستند این افراد معمولا دندان درد را دوست ندارند و پیشگیری هایی را انجام می دهند .

یادمان باشد که مراجعه به کلینیک دندانپزشکی صرفا بخاطر درد دندان نباید باشد هر انسانی نیاز دارد دندان های خود را توسط بهترین دندانپزشک و معتبر ترین کلینیک دندانپزشکی بررسی کند و از وضعیت دندان های خود آگاه باشد تا به مشکلاتی جدی تر بر نخورد .

معمولا افرادی که دندان های سالم دارند باید حداقل 6 ماه یکبار وضعیت دهان و دندان خود را بررسی کنند و به یک کلینیک دندانپزشکی خوب در شهر خود مراجعه کنند .

افرادی که دندان های آن ها در وضعیتی خوب و مناسب نیز نمی باشد بهتر است که فورا به یک کلینیک دندانپزشکی جهت درمان دندان های خود مراجعه کنند تا به مشکلاتی جدی تر بر نخورند و درمان آن ها راحت تر باشد .

خیلی از افراد هستند که از اهمیت های معاینه دندانپزشکی اطلاعاتی ندارند و اگر هم آگاه هستند الزامی به مراجعه دندانپزشکی نمی دانند و تا زمانی که درد به سراغ آن ها نرود برای معاینه دندانپزشکی قدمی بر نمی دارند باید بدانید که این کار یکی از اشتباهات و باوری غلط می باشد زیرا دست دست کردن در معاینات دندانپزشکی می تواند عواقب و خطر های جدی را داشته باشد .

معاینه دندانپزشکی چه اهمیتی دارد ؟

از جمله اهمیت های معاینه دندانپزشکی می توان به :

پیشگیری از مشکلات دهان و دندان مانند پوسیدگی های شدید التهاب لثه و عفونت های دهان و فک و.. پرداخت. که امروزه موضوعاتی بسیار مهم و حائز اهمیتی می باشند .

اگر معاینات دندانپزشکی را انجام ندهیم چه می شود ؟

پاسخ این سوال بسیار مشخص می باشد که اگر معاینات دندانپزشکی را انجام ندهید چه اتفاقی می افتد .

مشخصا با عدم رعایت بهداشت دهان و دندان عواقبی بدی به مرور زمان در انتظار افراد می باشد که عبارتند از :

پوسیدگی دندان

التهاب لثه

بیماری های پریودنتال

ترک خوردن دندان

جرم گرفتن دندان و تجمع پلاک بر روی دندان

افرادی که از مسواک و خمیر دندان استفاده می کنند و به دندان های خود اهمیت می دهند معمولا کمتر دچار بیماری های دهان و دندان می شود .

معاینه عمومی شامل چه مراحلی می باشد ؟

در هر معاینه عمومی معمولا دندانپزشک شما دندان ها ، لثه ها و محیط کلی دندان شما را معاینه می کند و از وضعیت دهان و دندان شما به شما می گوید حتما توجه داشته باشید که به حرف های دندانپزک خود گوش دهید تا اگر دندانی قرار است مورد درمان قرار بگیرد نتیجه درمان شما به خوبی جلو برود .

چه خدماتی در کلینیک های دندانپزشکی انجام می شود ؟

دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی کرج ، کلینیک دندانپزشکی در کرج ، شبانه روزی ، دریا

1 معاینه و بررسی وضعیت دندان ها

2 جرم گیری دندان ها و تمیز کردن دندان ها

3 پر کردن دندان قسمت هایی که سوراخ شده و شکاف دارد

4 انجام درمان های ارتودنسی

4 ایمپلنت کردن دندان

5 کامپوزیت دندان و لمینت

6 اصلاح طرح لبخند بلیچینگ دندان

7 عصب کشی دندان و درمان کانال ریشه

قالب گیری و پروتز دندان مصنوعی

و..

ممکن است این خدمات در کلینیک های تخصصی دندانپزشکی متفاوت باشند و بستگی به انتخاب شما دارد که چه کلینیک دندانپزشکی را برای انجام درمان های خود انتخاب می کنید .

برای آشنایی با پوسیدگی دندان می توانید روی لینک زیر کلیک کنید و درباره پوسیدگی دندان مطالب مهمی را به یاد داشته باشید .

پوسیدگی دندان چیست ؟

سخن پایانی

امروز در این مقاله کوتاه به شما از اهمیت مراجعه به کلینیک های دندانپزشکی توضیحاتی دادیم که بهتر است هر چند وقت یکبار به کلینیک های دندانپزشک مراجعه کنید .

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دریا ارائه دهنده بهترین خدمات درمانی ، زیبایی و جراحی در کرج و در قلب جهانشهر کرج می باشد که به صورت شبانه روزی و 24 ساعته آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز می باشد .

توجه داشته باشید که کلینیک تخصصی دندانپزشکی دریا با بهره گیری از بهترین جراحان و دندانپزشکان در سطح کیفی بسیار بالا آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز می باشد .

جهت دریافت مشاوره و نوبت دهی می توانید از طریق شماره تلفن های زیر نوبت خود را ثبت کنید .

02634018992

02634018982

مقاله های بیشتر

5 راهکار مهم برای مسواک زدن کودکان 

بهترین قیمت جرم گیری دندان در کرج 

علت صدا دادن فک چیست ؟ 

علت خشکی دهان چیست ؟ 

آیا دیابت باعث آسیب به دندان و لثه می شود ؟ 

بهترین سن برای ارتودنسی کودکان چه سنی است ؟ 

ارسال دیدگاه :