آخرین مطالب

برچسب ها

خدمات دندانپزشکی در کرج

قیمت لمینت در کرج !

نویسنده : علی 25 مهر 1402 70 بازدید نظر

قیمت لمینت دندان در کرج!

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن تکنولوژی های بروز در دنیا می توان گفت کار انسان ها بسیار راحت تر و دقیق تر شده است .این تکنولوژی ها هم به علم دندانپزشکی بسیار کمک کرده است . در ادامه درباره لمینت دندان و قیمت لمینت دندان در سال 1402 صحبت خواهیم کرد .

قیمت لمینت دندان در کرج !

 

قیمت لمینت دندان در سال 1402 در کرج از 4.000.000 میلیون تومان تا 10.000.000 میلیون تومان است قیمت ( قیمت هر واحد لمینت )

قیمت هر واحد لمینت دندان ( طرح لبخند ) از 7.000.000 میلیون تومان تا 10.000.000 میلیون است .

هزینه لمینت کل دهان ( لمینت دندان کامل ) حدودا بین 50.000.000 میلیون تا 120 میلیون تومان هست .

تمامی این قیمت ها تقریبی هستند .

عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان چیست ؟

موارد مختلفی وجود دارند که می توانند در مجموع روی هزینه های دندانی تاثیر بگذارند اما این 6 مورد تاثیر بیشتری بر کاهش یا افزایش قیمت لمینت دندان دارند :

1 نوع لمینت دندان ( مرسوم لابراتوری ، تجاری و .. )

2 تعداد دندان مورد درمان ( واحد دندان )

3 تخصص دندانپزشک

4 هزینه لابراتور

5 شهر و منطقه ای که درمان صورت می گیرد

6 سایر هزینه های جزئی دیگر

در بین این مواردی که ذکر شده است نوع لمینت دندان عاملی بسیار مهم و تاثیر گزار بر هزینه لمینت دندان می باشد .

 

لمینت دندان (لمینت پرسلن که به ونیر پرسلن معروف است) پوسته ای نازک است که بر اساس نیاز فرد توسط مواد رنگی دندان طراحی می شود. این پوسته ها به منظور تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان ها و بهبود ظاهر آن ها به سطح جلویی دندان ها چسبانده می شوند.

لمینت پرسلن ساخته شده از لایه های نازک چینی مختلف که با مینای دندان طبیعی و لایه چسبنده جایگزین می شود. بر خلاف تصور عموم، برای ساخت لمینت چینی نیازی به تراشیدن دندان نیست و در صورت انتخاب روش درمانی مناسب توسط دندانپزشک خاص، تنها برخی نیازهای آماده سازی برای جاسازی لمینت ها بدون آسیب به دندان طبیعی محدود می شود.

در کنار جنبه زیبایی، عملکرد صحیح لمینت نیز مهم است و چسباندن صحیح و قوی دندان طبیعی و لمینت چینی ضروری است. دندانپزشک پس از نصب از رزین های حساس به نور استفاده می کند تا زمانی که لمینت با چشمک زدن اشعه مخصوص محکم شود.

آیا لمینت دندان می تواند دندان های شما را خراب کند؟ خیر، اگر دندانپزشک شما متخصص زیبایی با تجربه باشد و تجربه کافی داشته باشد، دندان های طبیعی شما آسیبی نمی بینند. دندانپزشک از شما می خواهد که از دهان و فک خود عکس برداری با اشعه ایکس عمومی بگیرید و دندان های شما را معاینه می کند تا مطمئن شود لمینت دندان برای شما مناسب است. اگر دندانپزشک تشخیص داد که لمینت انتخاب مناسبی برای شما نیست، گزینه های دیگری مانند ونیرهای کامپوزیت، باندینگ دندان، ارتودنسی، سفید کردن دندان یا فقط کانتورینگ دندان را پیشنهاد می کند.

شما باید اطلاعات کافی در مورد همه گزینه ها داشته باشید تا زمانی که بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید.

مزایای لمینت دندان

از آنجایی که لمینت برای همه افراد همانند دندان های اصلی و به صورت جداگانه ساخته می شود، بنابراین تشخیص تفاوت بین لمینت و دندان طبیعی غیرممکن است. لمینت ها بر خلاف دندان های طبیعی به دلیل استفاده از مواد با تکنولوژی بالا در ساخت آنها در برابر لکه های چای و قهوه مقاوم هستند.

لمینت‌ها می‌توانند سفیدی بالایی برای دندان‌های تیره‌تر انجام دهند که در برابر سایر فرآیندهای سفیدکننده مقاوم هستند.

معایب لمینت دندان ساخت لمینت چینی زمان بر است و نصب لمینت را حداقل یک هفته به تاخیر می اندازد. در صورتی که لمینت ها به درستی چسبانده شوند و عوامل تخریب دندان محدود یا از بین رفته باشد، بیمار می تواند از لمینت به عنوان دندان طبیعی استفاده کند. با وجود پایداری بالا، لمینت ها ممکن است شکننده باشند.

لمینت نباید تحت فشار باشد زیرا دندان های طبیعی نیز نباید تحت فشار باشند. به عنوان مثال، شما باید از جویدن ناخن، خوردن یخ یا باز کردن عصا با لمینت خودداری کنید.

لمینت دندان

روش لمینت دندان

فرآیند ساخت لمینت دندان شامل مراحل مختلفی است:

مرحله اول: در یک جلسه مراحل آماده سازی مورد نیاز روی دندان ها با دقت بالایی انجام می شود که با دقت میلی متری اندازه گیری می شود.

مرحله دوم: در همان جلسه، دندانپزشک شما یک مدل از هر دو دندان فک شما (حتی برای انجام لمینت فقط برای یک دندان فک) می سازد.

بقیه مراحل به جلسه دیگر حدود یک هفته بعد موکول می شود.

ضمناً مدل‌ها به لابراتوار دندان‌پزشکی ارسال می‌شوند، لمینت‌ها به صورت پوسته چینی نازک ساخته می‌شوند و در کوره یا سوهان بر روی بلوک چینی قرار می‌گیرند تا زیباترین، براق‌ترین و شفاف‌ترین آن‌ها و شبیه مینای دندان ساخته شود. لایه.

در جلسه دوم لمینت ها روی دندان ها قرار می گیرند و با چسباندن بسیار قوی با رزین somans روی سطح دندان می چسبند.

در صورت نصب صحیح در تمام مراحل، لمینت ها با دندان ها یکپارچه می شوند، هیچ شکاف و نابرابری وجود ندارد و می توانید از نخ دندان برای تمیز کردن دندان های طبیعی استفاده کنید.

بدیهی است برای ایجاد چهره طبیعی و حفظ سلامت لایه، دقت دندانپزشک و همکاری آزمایشگاه متخصص ضروری است و همچنین استفاده صحیح از مواد مناسب بسیار موثر و شایسته است.

فرآیند ساخت لمینت دندان

نگهداری از لمینت دندان نگهداری از لمینت دندان بسیار ساده است و باید با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن معمولی با آنها مانند دندان های اصلی خود رفتار کنید. معمولاً دندانپزشک استفاده از دندان های فلورایددار غیر ساینده را به شما پیشنهاد می کند

کلام آخر

اگر زیبایی دندان شما برایتان مهم است باید به دندان های خود اهمیت بدهید با کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دریا ما آماده ارائه خدماتی مثل : ارتودنسی درکرج ، ایمپلنت در کرج ، درمان ریشه دندان و ... هستیم . لبخندی جذاب را با دریا تجربه کنید .

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دریا واقع شده در قلب جهانشهر کرج می باشد این کلینیک محیطی کاملا بهداشتی و استریل شده ای را برای درمان های دندان پزشکی دارد و با استفاده از تجهیزات به روز دندانپزشکی در خدمت شما است .

 

مقاله های بیشتر :

آیا گوش درد به دندان درد مربوط می شود ؟ 

قطع فوری خونریزی دندان !

نحوه برداشتن ارتودنسی دندان در کرج 

قیمت کامپوزیت دندان در کرج 

10 نکته برای مسواک زدن صحیح 

قیمت لمینت دندان در کرج

اوردنچر چیست ؟ 

علت لق شدن ایمپلنت دندان 

درمان ریشه چیست ؟ 

7 دلیل برای درمان ارتودنسی

تاثیر دیابت بر دهان و دندان 

سرطان دهان چیست ؟ 

دندانپزشکی در ایران و ایران باستان 

دندان عقل نهفته چیست ؟ 

تفاوت های لمینت و کامپوزیت 

علت خونریزی لثه چیست ؟ 

مراحل بلیچینگ دندان 

بریج دندان چیست ؟ 

لمینت دندان چیست؟

جراحی دندان 

خدمات زیبایی

مقاله های فضای مجازی 

معرفی کلینیک شبانه روزی دریا ( یوتیوب )

خونریزی لثه. پینترست

خونریزی لثه. فیسبوک 

چه موادی در بلیچینگ دندان استفاده می شود ؟ پینترست

مراحل بلیچینگ دندان فیسبوک 

بریج دندان چیست ؟ پینترست 

بریج دندان چیست ؟ فیسبوک 

انواع لمینت دندان کدام اند ؟ پینترست 

لمینت دندان چیست ؟ فیسبوک 

ایمپلنت دندان ،  فیسبوک

ارتودنسی دندان ،  فیسبوک

درمان ریشه ،  فیسبوک

ترمیم شکستگی دندان ،  فیسبوک

ایمپلنت دندان ،  پینترست

ارتودنسی دندان ،  پینترست

درمان ریشه دندان ،  پینترست

ترمیم شکستگی دندان ، پینترست

دندانپزشکی اطفال (پینترست)

دندانپزشکی اطفال ( فیسبوک)

(یوتیوب)

تشخیص سلامت لثه ( یوتیوب) 

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دریا آپارات 

دندانپزشکی شبانه روزی دریا آپارات 

تشخیص سلامت لثه آپارات 

نماشا

تماشا

mp4

500px

ارسال دیدگاه :