آخرین مطالب

برچسب ها

نکات مهم در مسواک زدن

10 نکته مهم برای مسواک زدن صحیح

نویسنده : علی 26 مهر 1402 86 بازدید نظر

 

10 نکته مهم برای مسواک زدن صحیح

 کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دریا در خدمت مردم استان البرز می باشد 

احتمالاً فکر می‌کنید که مسواک زدن چیزی است که قبلاً می‌دانید چگونه انجام دهید. به هر حال، مسواک زدن چیزی نیست که همه ما در سنین جوانی یاد می گیریم؟ اما ممکن است تعجب کنید - تصورات غلط در مورد نحوه صحیح مسواک زدن بسیار رایج است. ممکن است به برخی افراد در دوران کودکی چیزی اشتباه آموزش داده شده باشد. در موارد دیگر، خطاها در طول سال ها رخ می دهد. در هر صورت، مطمئن شوید که واقعاً می دانید چگونه دندان های خود را مسواک بزنید، ارزشمند است. در اینجا 10 نکته مهم برای مسواک زدن صحیح را توضیح داده ایم :.

1. از مسواک مناسب استفاده کنید.

برای بسیاری از افراد، مسواک نرم ایمن ترین انتخاب خواهد بود. بسته به شدت مسواک زدن و استحکام دندان‌هایتان، مسواک‌های با موهای متوسط ​​و سخت می‌توانند به لثه، سطح ریشه و مینای دندان‌های محافظ آسیب بزنند. از مسواک های دارای موهای طبیعی استفاده نکنید، زیرا آنها می توانند باکتری ها را حفظ کنند. سر مسواک باید به اندازه ای کوچک باشد که به تمام دندان های شما برسد. یک مسواک با دسته ای انتخاب کنید که به راحتی روی دست شما قرار بگیرد.

2. مسواک های قدیمی را جایگزین کنید.

یک مسواک عالی برای مدت طولانی در این حالت باقی نمی ماند. مسواک معمولاً پس از چند ماه استفاده باید بیرون ریخته شود. مراقب علائم فرسوده شدن موها باشید. اگر موها فرسوده شده اند و دیگر صاف نمی ایستند، وقت آن است که یک مسواک جدید تهیه کنید.

3. دو بار در روز مسواک بزنید.

مسواک زدن فقط یک بار در روز بسیار بهتر از عدم استفاده از آن است، اما دو بار در روز چیزی است که واقعاً مورد نیاز است. غذا می تواند تنها در هشت ساعت به پلاک تبدیل شود، به این معنی که فقط یک بار مسواک زدن در روز، پلاک بیشتری را روی دندان های شما تضمین می کند.

4. از خمیر دندان مناسب استفاده کنید.

باید از خمیردندانی استفاده کنید که حاوی فلوراید باشد. فلوراید هم پلاک را از بین می برد و هم مینای دندان را تقویت می کند. برندهای خمیردندان ویژگی های بسیار متنوعی مانند سفید کننده، حساسیت زدایی و کنترل تارتار و همچنین طعم های مختلف را ارائه می دهند. هر برندی را که با ترجیح شما مطابقت دارد انتخاب کنید.

5. از تکنیک صحیح استفاده کنید.

ابتدا فقط به اندازه یک نخود خمیر دندان بمالید. به جای حرکت روی دندان ها، باید با حرکات دایره ای کوچک مسواک بزنید. هنگام مسواک زدن جلوی دندان ها، مسواک خود را با زاویه 45 درجه نگه دارید. داخل دندان های خود را با بازکردن و زاویه دار کردن مسواک به سمت خط لثه تمیز کنید.

6. آرام باشید.

مسواک زدن پرانرژی دندان ها به این معنی نیست که شما کار تمیز کردن را بهتر انجام می دهید. در واقع، مسواک زدن شدید می تواند به مینای دندان و لثه آسیب برساند. مسواک هایی که خیلی زود فرسوده می شوند، نشانه قوی این است که شما خیلی سخت مسواک می زنید.

7. برای مدت کافی مسواک بزنید.

مسواک زدن خیلی سریع یک اشتباه رایج است، زیرا تمیز کردن دندان ها می تواند خسته کننده باشد. به آرامی دور دهان خود حرکت کنید و حداقل ده ثانیه را در هر ناحیه بگذرانید. به طور کلی، شما باید حدود سه دقیقه را صرف مسواک زدن دندان های خود کنید.

8. زبان خود را مسواک بزنید.

بله، مسواک شما فقط برای دندان های شما نیست. باکتری هایی که روی زبان رشد می کنند به سختی حذف می شوند. دهانشویه موثر نیست، بنابراین مسواک زدن ضروری است. به سادگی کل زبان خود را با خمیر دندان تازه مسواک بزنید و تا جایی که راحت است به دهان خود برسید.

9. مسواک خود را بشویید.

پس از اتمام مسواک زدن، مسواک شما باکتری های بد زیادی روی آن خواهد داشت. اگر مسواک خود را تمیز نکنید، دفعه بعد که سعی می کنید دندان های خود را تمیز کنید، به سادگی آن باکتری ها را دوباره وارد می کنید. مسواک خود را برای چند ثانیه زیر شیر آب بشویید، سپس آن را در جایی قرار دهید تا خشک شود.

10. از نخ دندان استفاده کنید.

نخ دندان یکی از اجزای تمیز کردن دندان‌ها است که اغلب حذف می‌شود. این اشتباه را نکن به همان اندازه که مسواک زدن موثر است، نمی تواند این کار را به تنهایی انجام دهد. تکه های کوچک باقی مانده غذا بین دندان ها گیر می کند و نخ دندان کشیدن تنها راه حذف آنهاست. حداقل یک بار در روز بین تمام دندان های خود نخ دندان بکشید.

مسواک زدن برای سلامت دهان و دندان ضروری است. مشکلات دندان می تواند هم پرهزینه و هم دردناک باشد. مسواک زدن تنها راه برای از بین بردن باکتری های تشکیل دهنده پلاک است که در صورت عدم مزاحمت باعث ایجاد حفره و بیماری لثه می شود. اهمیت مسواک زدن به این دلیل است که این ایده خوبی است که از این کار مطمئن شوید

کلام آخر

نکته : هر انسانی باید حداقل در طول روز 2 بار مسواک بزند .شما با استفاده از مسواک و نخ دندان می توانید از ورود میکروب ها و باکتری های مخرب به دندان های خود و ماندگاری آن ها جلوگیری کنید . کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دریا با بکارگیری از متخصصین و جراحان درجه 1 در قلب جهانشهر کرج و خدماتی مانند : بلیچینگ دندان ، ایمپلنت دندان ، ارتودنسی ، درمان ریشه ، کامپوزیت ، عصب کشی و ... آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز در استان البرز می باشد.

تمیزی دندان های شما و لبخند شما در کلینیک دندانپزشکی دریا آسان تر خواهد بود .

 

مقاله های بیشتر :

آیا گوش درد به دندان درد مربوط می شود ؟ 

قطع فوری خونریزی دندان !

نحوه برداشتن ارتودنسی دندان در کرج 

قیمت کامپوزیت دندان در کرج 

10 نکته برای مسواک زدن صحیح 

قیمت لمینت دندان در کرج

اوردنچر چیست ؟ 

علت لق شدن ایمپلنت دندان 

درمان ریشه چیست ؟ 

7 دلیل برای درمان ارتودنسی

تاثیر دیابت بر دهان و دندان 

سرطان دهان چیست ؟ 

دندانپزشکی در ایران و ایران باستان 

دندان عقل نهفته چیست ؟ 

تفاوت های لمینت و کامپوزیت 

علت خونریزی لثه چیست ؟ 

مراحل بلیچینگ دندان 

بریج دندان چیست ؟ 

لمینت دندان چیست؟

جراحی دندان 

خدمات زیبایی

مقاله های فضای مجازی 

معرفی کلینیک شبانه روزی دریا ( یوتیوب )

خونریزی لثه. پینترست

خونریزی لثه. فیسبوک 

چه موادی در بلیچینگ دندان استفاده می شود ؟ پینترست

مراحل بلیچینگ دندان فیسبوک 

بریج دندان چیست ؟ پینترست 

بریج دندان چیست ؟ فیسبوک 

انواع لمینت دندان کدام اند ؟ پینترست 

لمینت دندان چیست ؟ فیسبوک 

ایمپلنت دندان ،  فیسبوک

ارتودنسی دندان ،  فیسبوک

درمان ریشه ،  فیسبوک

ترمیم شکستگی دندان ،  فیسبوک

ایمپلنت دندان ،  پینترست

ارتودنسی دندان ،  پینترست

درمان ریشه دندان ،  پینترست

ترمیم شکستگی دندان ، پینترست

دندانپزشکی اطفال (پینترست)

دندانپزشکی اطفال ( فیسبوک)

(یوتیوب)

تشخیص سلامت لثه ( یوتیوب) 

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دریا آپارات 

دندانپزشکی شبانه روزی دریا آپارات 

تشخیص سلامت لثه آپارات 

نماشا

تماشا

mp4

500px

ارسال دیدگاه :