آخرین مطالب

برچسب ها

خدمات زیبایی

همه چیز درباره ارتودنسی دیمون

نویسنده : علی 16 خرداد 1403 75 بازدید نظر

همه چیز درباره ارتودنسی دیمون ( ارتودنسی دیمون چیست ؟)

امروز در این مقاله در کلینیک تخصصی دندانپزشکی دریا درباره ارتودنسی دیمون صحبت خواهیم و در ادامه متوجه می شویم که ارتودنسی دیمون چیست و چه مزایایی دارد و منظور از ارتودنسی دیمون چیست ؟ تا انتهای این مطالب مهم همراه ما باشید .

قبل از هر چیزی شاید کلمه ارتودنسی برای شما کلمه ای ناشناخته باشد پس با ما همراه باشید تا بدانیم به صورت مختصر ارتودنسی چیست

ارتودنسی چیست ؟

دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی در کرج ، کرج ، شبانه روزی ، ارتودنسی دندان ، متخصص ارتودنسی کرج ، ارتودنسی کرج

به طور کلی و مختصر ارتودنسی یک نوع درمان در دندانپزشکی می باشد که این درمان برای درمان ناهنجاری های فکی و نا مرتب بودن دندان ها کاربرد دارد که توسط تجهیزات خاصی که دارد باید توسط متخصص ارتودنسی انجام شود .

همان طور که قبلا در مقاله های قبلی اشاره کرده ایم این درمان یکی از مهم ترین درمان ها در حوزه دندانپزشکی می باشد که باید توسط یک متخصص حرفه ای ارتودنسی و با تجهیزات کامل انجام شود .

حال که متوجه شدیم ارتودنسی چیست بهتر است که بدانیم انواع ارتودنسی ها کدام اند .

انواع ارتودنسی ها کدام اند ؟

در

مواردی که برای شما در زیر بیان می کنیم امروز درباره ارتودنسی دیمون با شما صحبت خواهیم کرد انواع ارتودنسی ها عبارتند از :

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی دیمون

همانطور که در بالا مشاهده می کنید انواع ارتودنسی ها را برای شما نام برده ایم که امروز درباره ارتودنسی دیمون با شما عزیزان گفت و کو خواهیم کرد .تا انتهای این مطالب مهم و ضروری همراه ما باشید .

ارتودنسی دیمون چیست ؟

دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی ، کرج، شبانه روزی ، بهترین دندانپزشکی ، کلینیک تخصصی دندانپزشکی ،

چیزی که امروز درباره آن به شما توضیحاتی خواهیم داد ارتودنسی دیمون می باشد بیایید تا با هم بدانیم که ارتودنسی دیمون چیست ؟ خیلی از افراد اطلاعاتی درباره ارتودنسی دیمون ندارند که ما به شما در این مقاله توضیحاتی به شما خواهیم داد .

یکی از روش های جدید در حوزه زیبایی دندان ارتودسی دیمون می باشد امروزه بسیاری از دندانپزشکان ارتودنسی ثابت از این روش یعنی ارتودنسی دیمون استفاده می کنند .

ارتودنس یدندان روش های مختلفی دارد که هر روش مناسب برای افراد خاصی می باشد بریس دیمون از روش های محبوب می باشد که در چند سال اخیر مورد توجه بسیاری از افراد مخصوصا متخصص های ارتودنسی قرار گرفته شده است .

این روش یک روش در ارتودنسی ثابت می باشد که روی دندان وصل می شود اصلی ترین تفاوت آن با ارتودنسی سنتی در نوع براکت آن می باشد در ارتودنسی های معمولی سیم ها به وسیله نوار الاستیکی به براکت وصل می شوند اما به همین دلیل هست که ظاهری خوبی را به دندان نمی دهد و تمیز کردن آن هم بسیار دشوار می باشد اما در روش ارتودنسی دیمون طراحی براکت ها بهتر شده اند و دارای مکانیزم باز و بسته شدن هستند و سیم به راحتی در این محفظه کشویی قرار می گیرد و همچنین سایز براکت ها کوچک تر شده اند و تمیز کردن آن ها نسبت به قبل ساده تر می باشند .

به طور کلی منظور ما از ارتودنسی دیمون ( DAMON SYSTEM ) را در بالا برای شما توضیح داده ایم .

عملکرد ارتودنسی دیمون چگونه است ؟

دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی در کرج ، کلینیک دندانپزشکی ، شبانه روزی ، کرج ، ارتودنسی دندان ، ارتودنسی در کرج ، متخصص ارتودنسی

این نوع از ارتودنسی یعنی ارتودنسی دیمون مانند سایر روش ها از سیم (بریس) و براکت ارتودنسی بهره می گیرد اما بر خلاف روش های سنتی که از نوار های الاستیکی برای اتصال سیم به براکت استفاده می کنند ، در روش دیمون دیگر نیازی به استفاده از نوار های کشسانی نیست بریس های دیمون از سیستمی خود بست برای اتصال سیم های کمانی به براکت ها بهره می برد .

به این صورت که در خود براکت ها ، بخش کشویی داخلی وجود دارد که بر سیم اجازه می دهد تا در این محفظه ی کشویی آزادانه حرکت کند .

ارتودنسی دیمون نیز مزایایی هم دارد که در ادامه به مزایای این ارتودنسی هم پرداخته ایم

مزایای ارتودنسی دیمون چیست ؟

دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی در کرج ، شبانه روزی ، کرج ، ارتودنسی دندان ، دندانپزشکی ، ارتودنسی ، متخصص ارتودنسی

در ادامه با مهم ترسن مزایای ارتودنسی دیمون آشنا خواهیم شد که این مزایا مختص به ارتودنسی دیمون می باشند .

به طور کلی برخی از مزایای ارتودنسی دیمون را در زیر برای شما شرح داده ایم :

1 تجربه درد کمتر

در بسیاری از سال ها تصور می شد که برای حرکت دادن دندان های و ایجاد تغییرات باید حتما نیرو های پر فشاری را بر اساس میزان تحمل بیمار به دندان ها اعمال کرد در روش های سنتی اعمال فشار و نیروی بیشتر می تواند رگ های خونی ظریف را از بین ببرد و برای بیمار درد و ناراحتی زیادی را تجربه کند اما در این روش یعنی روش ارتودنسی دیمون با اینکه نیروی بسیار کمتری و ملایم تری را تجربه خواهید کرد نتایج آن می تواند شما را شگفت زده کند این موضوع نیز باعث تجربه درد کمتر در افراد می شود .

2 شکل ظاهری بهتر

بسیاری از افراد هستند که از ظاهر ارتودنسی زود رنج می برند و برای آن ها این ظاهر آزاردهنده می باشد اما ارتودنسی دیمون این مشکل را به راحتی حل کرده است و از طراحی اصولی برخوردار می باشد که تمیز کردن آن هم بسیار راحت تر از نمونه های معمولی ارتودنسی می باشد .

در نتیجه یکی از محبوبیت های این نوع از ارتودنسی را می توان همین موضوع دانست موضوعی که بسیاری از افراد به آن اهمیت می دهند .

3 دوره درمانی کمتر و کوتاه تر

شاید یکی دیگر از مزایای این نوع از ارتودنسی یعنی ارتودنسی دیمون را می توان دوره ی درمانی کوتاه تر آن دانست که این موضوع هم برای بیماران زیادی مهم می باشد .

تجربه نشان می دهد که استفاده از روش های بریس دیمون طول دوره ی درمانی را تا مدت هفت ماه کوتاه تر می کند .

4 مراجعه کمتر به دندانپزشک

معمولا در روش های ارتودنسی معمولی بیمار باید هر چند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی خود مراجعه کند متخصص ارتودنسی بندهای الاستیکی بیمار را تعویض کند اما با استفاده از روش ارتودنسی دیمون تعداد دفعات مراجعه به پزشک کمتر خواهد بود  از سوی دیگر دوره درمانی کوتاه تری را خواهید داشت .

معایب ارتودنسی دیمون

تا به اینجا ارتودنسی دیمون را همراه با مزایای آن به شما عزیزان توضیح و شرح داده ایم اما هر چیزی می تواند معایبی را داشته باشد که بهتر است از این معایب هم با خبر باشیم .

یکی از معایب این ارتودنسی یعنی ارتودنسی دیمون را می توان عدم مناسب بودن برای همه مراجعه کنندگان دانست

این موضوع که آیا ارتودنسی دیمون برای شما مناسب است یا خیر را باید متخصص ارتودنسی شما تشخیص دهد شرایطی مانند سن ، و نیاز بیمار به درآوردن دندان و طولب مورد نیاز هر بیمار برای درمان متفاوت می باشد که باید توسط متخصص ارتودنسی تمام موارد بررسی شود .

هزینه بالا این روش : معمولا این نوع از ارتودنسی از هزینه های زیادی برخوردار هست که می توان آن را یکی از معایب این نوع از ارتودنسی دانست اما در مجموع می توان گفت این هزینه به صرفه هست زیرا شما دفعات مراجعه به دندانپزشک را کاهش داده اید و ارزش دارد .

احساس درد در روز های اولیه را می توان یکی دیگر از معایب این نوع از ارتودنسی دانست .

مراقبت های لازم ارتودنسی دیمون

مراقبت های لازم ارتودنسی دیمون عبارتند از :

1 حتما روزانه حداقل دوبار مسواک بزنید و از نخ دندان مخصوص ارتودنسی استفاده کنید بیش از حد مسواک را روی دندان های خود نفشارید .

2 از دهانشویه ها استفاده کنید دهانشویه ها می توانند تکمیل کننده روند بهداشت شما باشند .

3 مراجعات دوره ای را حتما جدی بگیرید و به آن ها عمل کنید تا روند درمان تحت کنترل باشد و اقدامات لازم در صورت بروز مشکلات انجام شود .

4 غذا های سفت و سخت که جویدنشان به دندان های شما اسیب وارد می کند و فشار زیادی را روی دندان های شما می آورد را کنار بگذارید و از رژیم غذایی خود حذف کنید .

5 اگر فعالیت های روزانه شما زیاد هست و فعالیت های سنگین انجام می دهید و امکان وجود آسیب به ارتودنسی وجود دارد بهتر است که از محافظ های مخصوص در دهان استفاده کنید تا در صورت وارد شدن آسیب و ضربه ارتودنسی و دندان شما آسیبی نبیند .

سخن پایانی

کلینیک تخصصی دندانپزشکی دریا در کرج با ارائه بهترین خدمات دندانپزشکی می تواند بهترین خدمات را به مراجعه کنندگان عزیز در قلب جهانشهر هدیه دهد .

جهت دریافت نوبت می توانید از طریق شماره تلفن های نوبت دهی زیر نوبت خود را ثبت کنید .

02634018992

02634018982

مقاله های بیشتر

قیمت کشیدن دندان در سال 1403 

8 نکته مهم درباره حساسیت دندان ها 

علت دندان درد هنگام خوردن خوراکی های شیرین

ایمپلنت سوئیسی چیست و چه مزایایی دارد ؟

7 تا از بهترین دکتر های کامپوزیت در کرج  

بهترین متخصص ارتودنسی دندان در کرج کیست ؟ 

ارسال دیدگاه :