آخرین مطالب

برچسب ها

خدمات درمانی

دندان های خلفی و قدامی کدام دندان ها هستند ؟

نویسنده : علی 23 خرداد 1403 70 بازدید نظر

دندان های خلفی و قدامی کدام دندان ها هستند ؟

همانطور که می دانید دهان انسان و دندان های انسان ها از طراحی پیچیده ای و شگفت انگیزی ساخته شده است که هر نوع  دندان نقش مشخصی در جویدن ، صحبت کردن و حفظ سلامت کلی دهان دارد .

دو دسته اصلی دندان ها ، دندان های قدامی و دندان های خلفی و قدامی  هستند که هر کدام در زندگی روزمره ما عملکرد منحصر به فردی را دارند و نیاز به مراقبت های تخصصی دارند .

امروز در این مقاله به شما دندان های خلفی  و قدامی را توضیح خواهیم داد که چه دندان هایی هستند .

 در ادامه همراه ما باشید.

دندان های خلفی و قدامی کدام اند ؟

دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی در کرج ، کلینیک دندانپزشکی ، دندانپزشکی کرج ، بهترین دندانپزشکی شبانه روزی ، دندان

دندان های قدامی و خلفی دندان های آسیاب وپر مولر هستند که در پشت دهان قرار دارند . فدامی به دندان های گفته می شود که دندان های ثنایا و نیش هستند که به سمت جلوی دهان ما قرار دارند

ویژگی های دندان های خلفی و قدامی چیست ؟

دندان های خلفی که دندان های آسیاب و پر مولر هستند به سمت پشت دهان قرار دارند آن ها دارای سطوح جویدنی پهن تر و مسطح تر به نام کاسپ و برجستگی هستند که برای آسیاب کردن و خرد کردن موثر غذا ها در حین جویدن ساخته شده اند این دندانها برای جویدن و شکستن مواد غذایی به قطعاتی کوچک تر قبل از بلع بسیار مهم هستند .

از سوی دیگر دندان های قدامی از دندان های ثنایا و نیش ، به سمت جلوی دهان قرار دارند . آن ها معمولا لبه های تیز تر و نوک تیزتری دارند که برای بریدن و پاره کردن غذا مناسب ترند. دندان های ثنایا عمدتا برای گاز گرفتن مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند ، درحالی که دندان های نیش برای پاره کردن و گرفتن غذا مناسب است .

معمولا دندان های خلفی به دلیل داشتن سطوحی پهن تر و صاف تر و با برجستگی های متعدد ، برای آسیاب کردن و له کردن غذا تخصصی شده اند . بر عکس دندان های قدامی لبه های تیز تری دارند و در درجه اول برای بریدن و پاره کردن غذا به قطعات قابل کنترل و کوچک تر نقش خود را ایفا می کنند .

ترمیم دندان های خلفی و قدامی چگونه است ؟

دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی در کرج ، بهترین دندانپزشکی کرج ، شبانه روزی ، کرج ، بهترین دندانپزشکی

معمولا برای ترمیم دندان های خلفی و قدامی چندین مرحله وجود دارد که در ادامه این مراحل را توضیح داده ایم :

1 معاینه و تشخیص : ابتدا باید دندانپزشک شما دندان را معاینه بکند و برای ارزیابی میزان اسیب یا پوسیدگی از اشعه ایکس برای عکسبرداری استفاده کند . آن ها گزینه های درمانی را مورد بحث قرار خواهند داد و بر این اساس روند ترمیم دندان را برنامه ریزی می کنند .

2 آماده سازی : دندانپزشک شما با برداشتن هر گونه بافت اسیب دیده یا پوسیده شده دندان را آماده می کند برای دندان های خلفی ، این ممکن است شامل شکل دادن به دندان ها برای قرار دادن پر کردن یا تاج دندان باشد .

3 قالب گیری : بعد از مرحله آماده سازی نوبت به قالب گیری میرسه دندانپزشک شما از دندان های اطراف قالب می گیرد این برداشت برای ایجاد یک ترمیم سفارشی که کاملا در دهان بیمار قرار می گیرد استفاده می شود .

4 ترمیم موقت : این نوع ترمیم در صورت لزوم استفاده می شود در برخی از موارد ممکن است در زمانی که ترمیم دائمی در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته می شود ، ترمیم موقت روی دندان گذاشته شود . این ترمیم موقت به محافظت از دندان و حفظ عملکرد و ظاهر آن تا زمان آماده شدن ترمیم نهایی کمک بسیاری می کند تا عملکرد دندان به صورت طبیعی باشد .

5 قرار دادن ترمیم دائمی : بعد از گذشتن از مرحله ترمیم موقت نوبت به ترمیم دائمی می رسد در این روش دندانپزشک شما زمانی که ترمیم دائمی آماده شده باشد آن را جایگزین ترمیم موقت می کند و هر گونه تنظیمات لازم را برای اطمینان از تناسب و بایت مناسب انجام می دهد  سپس ترمیم با استفاده از چسب دندانی در جای خود باند یا سیمان می شود .

6 تنظیم نهایی و پولیش : بعد از انجام مرحله ترمیم دائمی دندانپزشک آن را صیقل داده تا لبه های ناهموار را صاف کند و ظاهر طبیعی را تضمین کند . آن ها همچنین گاز گرفتن بیمار را بررسی می کنند تا از لحاظ تراز بودن اطمینان کافی را داشته باشند .

برای ترمیم دندان های قدامی بهتر است از چه مواد ترمیم کننده استفاده کنیم ؟

دندانپزشکی ، دندان ، دندانپزشکی شبانه روزی ، کلینیک تخصصی دندانپزشکی در کرج ، کرج ، شبانه روزی ، بهترین دندانپزشکی کرج

برای ترمیم های دندان قدامی بهتر است که از مواد ترمیم کننده همرنگ دندان ها استفاده کنیم زیرا این مواد بر روی زیبایی دندان ها تاثیر دارد و زیبایی دندان های شما را بهتر می کند .

هزینه ترمیم  دندان های قدامی و خلفی چقدر می باشد ؟

هزینه های ترمیم دندان های قدامی و خلفی بستگی به نوع ترمیم ، نوع ماده ترمیم کننده و خدمات دندانپزشکی دارد شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر حضورا به کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دریا مراجعه کنید .

سخن پایانی

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی دریا ارائه دهنده بهترین خدمات دندانپزشکی در کرج می باشد که می توانید برای ساختن یک لبخند زیبا و دلنشین ما را انتخاب کنید برخی از خدمات دندانپزشکی شبانه روزی دریا عبارتند از : خدمات درمانی ، زیبایی ، جراحی پر کردن دندان ، کشیدن دندان عقل و ..

جهت دریافت نوبت می توانید از طریق شماره تلفن های زیر نوبت خود را ثبت کنید .

02634018992

02634018982

مقاله های بیشتر

بهترین دندانپزشک در کرج + آدرس و شماره تلفن 

فورسپس دندانپزشکی چیست ؟ انواع آن و کاربرد آن 

قیمت و هزینه بلیچینگ دندان در سال 1403 در کرج 

همه چیز درباره ارتودنسی دیمون 

قیمت کشیدن دندان در سال 1403 کرج

علت دندان درد در هنگام خوردن خوراکی های شیرین

8 نکته مهم درباره حساسیت دندان ها

ارسال دیدگاه :