آخرین مطالب

برچسب ها

ایمپلنت دندان

علائم عفونت ایمپلنت دندان چیست ؟

نویسنده : علی 14 بهمن 1402 96 بازدید نظر

علائم عفونت ایمپلنت دندان چیست ؟

در این مقاله قصد داریم که علائم عفونت ایمپلنت را برای شما بیان کنیم اما قبل از هر چیزی بهتر است که بدانید و آگاه باشید که ایمپلنت دندان چیست ؟ که در ادامه به آن اشاره کرده ایم

ایمپلنت دندان یک روش موثر و مهم برای دندان های از دست رفته می باشد که دارای مزایا و معایب مهمی می باشد که در ادامه درباره آن ها به شما توضیحاتی را ارائه می دهیم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید .

عفونت ایمپلنت دندان بعد از کاشت ایمپلنت دندان یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که قصد دارند کاشت ایمپلنت دندان انجام دهند و نگرانی ها و ترس هایی را برای خود دارند که قابل درک است .

ایمپلنت دندان چیست ؟

دندان، دندانپزشکی کرج ، دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی دریا

همانطور که قبلا هم توضیح داده ایم ایمپلنت دندان یک گزینه مناسب برای دندان های از دست رفته انسان ها می باشد . ایمپلنت ها دارای شکل هایی مانند دندان طبیعی هستند که در فک دندان قرار میگیرند البته ممکن است مناسب همه افراد نباشد زیرا افرادی که وضعیت استخوان فک آن ها خیلی خوب نمی باشد بهتر است که ایمپلنت دندان را انجام ندهند زیرا بعد از مدت کوتاهی به اصطلاح ایمپلنت را پس می زنند و کاشت ایمپلنت برای افرادی که استخوان فک آن ها خوب و مستحکم نیست توصیه نمی شود .

مزایا و معایب کاشت ایمپلنت دندان

در ادامه به شما مزایا و معایب کاشت ایمپلنت دندان را توضیح خواهیم داد

مزایای کاشت ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت دندان نسبت به معایب کاشت ایمپلنت دندان بیشتر می باشد که عبارتند از :

استحکام بالا و دوام خوب

افزایش اعتماد به نفس و زیبایی بالا

جلوگیری از تحلیل لثه و استخوان

عدم آسیب رساندن به دندان های مجاور

حل شدن مشکل خوردن غذا و خوراکی ها

معایب ایمپلنت دندان

طول درمان چند ماهه

نیاز به جراحی

برای تمام افراد مناسب نمی باشد

همانطور که می دانید بعد از ایمپلنت دندان همه افرادی که ایمپلنت می کنند نگران موضوعی مهم و پر استرس هستند به نام عفونت ایمپلنت دندان که در ادامه برخی از علائم عفونت ایمپلنت دندان را برای شما بیان کرده ایم :

دندانپزشکی کرج ، دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی ، دندانپزشکی دریا

1 درد بیش از 3 هفته

2 لق شدن ایمپلنت دندان

3 بوی بد دهان

4 خروج چرک

5 خونریزی اطراف ایمپلنت دندان

6 شکستگی پایه دندان

7 مشکل در سینوس ها

8 قرمز شدن و ورم لثه

درمان عفونت ایمپلنت دندان چطور است ؟

پیش از هر نکته ای باید بدانید که هیچ درمان خانگی برای عفونت دندان ایمپلنت شده وجود ندارد و به محض مشاهده علائم عفونت ایمپلنت دندان باید فورا به دندانپزشک متخصص ایمپلنت مراجعه کنید ممکن است دندانپزشک شما برای درمان عفونت ایمپلنت دندان از روش های دبریدمان ، جراحی ، برداشتن ایمپلنت و تجویز آنتی بیوتیک استفاده کند .

اگر عفونت ایمپلنت درمان نشود چه عوارضی دارد ؟

دندان ، دندانپزشکی شبانه روزی ، دندانپزشکی کرج ، دندان پزشک

اغلب افرادی که دچار عفونت ایمپلنت دندان می شوند معمولا این عفونت را جدی نمیگیرند و عارضه های بدی که این عفونت دارد را باید جدی گرفت و باید زمانی که دچار درد و عفونت شدید هستید باید فورا برای درمان آن اقدام نمایید .

اغلب افرادی که دچار عفونت ایمپلنت دندان می شوند معمولا این عفونت را جدی نمیگیرند و عارضه های بدی که این عفونت دارد را باید جدی گرفت و باید زمانی که دچار درد و عفونت شدید هستید باید فورا برای درمان آن اقدام نمایید .

یکی از این عارضه ها که می تواند بسیار خطرناک باشد این است که باکتری های زیادی می توانند استخوان فک شما را خراب و ضعیف کنند .

نتیجه گیری

عفونت ایمپلنت دندان یک عارضه جدی می باشد که با رعایت نکات مراقبتی از آن پیشگیری کرد حتما به طور منظم باید به دندانپزشکی مراجعه کنید تا در مراحل اولیه این عفونت تشخیص داده شود معمولا این عارضه دردی برای فرد مورد نظر نداشته و به همین دلیل خود شخص در مراحل اولیه متوجه این عفونت نمی شود اما علائمی دارد که می توان به کمک آن ها این عارضه را تشخیص داد که عبارتند از : خونریزی ، چرک ، تورم ، قرمزی و تب می توانند از علائم عفونت ایمپلنت دندان باشند .

ممکن است بعد از انجام کاشت ایمپلنت دچار عفونت شوید و اگر روزی حداقل 2 بار در روز مسواک و 1 بار نخ دندان مصرف نکنید احتمال افزایش عفونت ایمپلنت را فراهم کرده اید و باید در صورت بروز این عارضه از آنتی بیوتیک ها ، تمیز کردن فیزیکی یا جراحی استفاده کنید .

سخن پایانی

اگر شما هم مشکل عفونت ایمپلنت دندان را دارید نیازمند یک مشاوره خوب دندانپزشکی می باشید که ما به شما توصیه می کنیم که جهت مشاوره خوب می توانید با کلنیک دندانپزشکی شبانه روزی دریا در ارتباط باشید .

جهت دریافت مشاوره و نوبت دهی می توانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید و نوبت خود را ثبت کنید .

02632211496

02632211497

مقاله های بیشتر

چند نکته مهم درباره جراحی لثه با لیزر 

ایمپلنت دیجیتال چیست ؟

قالب گیری دندان چگونه است ؟ 

عوارض و معایب عصب کشی دندان چیست ؟ 

معرفی تجهیزات و ابزار های دندانپزشکی 

اتاق سی اس آر چیست ؟ 

درمان آفت دهان 

3 دلیل برای اینکه ایمپلنت دندان لق می شود !

ویدیو ها 

یوتیوب 

آپارات 

نماشا 

mp4 

ارسال دیدگاه :